top of page
Vyhledat

Národní park Berchtesgaden

Aktualizováno: 22. 6. 2023

Ohromující horské scenérie, malebná jezera a svěží zelené lesy jsou charakteristickými znaky národního parku Berchtesgaden, jedné z nejstarších chráněných oblastí v Alpách.

Orlí hnízdo, autor: Jirka Pilnáček, Turistika.cz

Jediný německý národní park v Alpách je skutečným rájem pro turisty, kteří milují život a hledají volnočasové aktivity a to bez ohledu na roční období, které navštíví. Jedním z nejznámějších lákadel je Jezero Königssee s projíždějícími loděmi lodní Dopravy, umožňujícími návštěvu ostrova s kaplí sv. Bartoloměje.


Můřete se vydat na méně či více náročné výlety po pěších stezkách, kterých je zde dobře značeno 260 kilometrů. Pěšky, na kole nebo na lyžích, v malebných horských chatách najdete ideální místo pro osvěžení i odpočinek. Je velká šance, že v horách zahlédnete kozorožce, sviště, orla skalního a další původní zvířata a také narazíte na množství rostlin, z nichž některé jsou vzácné.


Mezi nejvíce oblíbené cíle výletů patří Orlí hnízdo a fascinující soutěsky, jako je třeba Wimbachklamm, kde můžete obdivovat nádherné vodopády. Na vrchol k orlímu hnízdu je možné využít lanovku na Jenner, případně se nechat vyvézt specielními horskými autobusy a výtahem (motor s ponorky) takřka na vrchol Kehlstein (1724m), a prohlédnout si Orlí hnízdo spjaté temnými stránkami historie Německa.Spolková země: Bavorsko


Tipy na výlety v národním parku308 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

تعليقات

تم التقييم بـ ٠ من أصل 5 نجوم.
لا توجد تقييمات حتى الآن

إضافة تقييم
logo-turistika_2017.2_w_284 (2).png

2 677 příspěvků z Německa od zkušených turistů a cestovatelů na Turistika.cz

google_map.png
bottom of page