top of page
Vyhledat

Drážďany - synonymum kultury

Aktualizováno: 1. 9.

Existuje mnoho způsobů, jak definovat kulturu a krásu. Ale lze je snadno shrnout do jediného slova: Drážďany. Naprosté bohatství a nádhera kulturních pokladů jen co by kamenem dohodil od polabských plání stačí k tomu, aby se vám tajil dech.

Silueta Drážďan – hlavního saského města. Foto ddpix.de (DML-BY)

Přestože se přívlastek „světově proslulý“ skloňuje až příliš často, je to pro Drážďany vhodný výraz. Město je známé nejen svými třemi hlavními památkami – barokním palácem Zwinger, operou Semperoper a kostelem Panny Marie –, ale také Brühlovou terasou a Královským palácem, Labskými zámky na úbočí Loschwitz, exkluzivními vilami čtvrť Blasewitz, zahradní město Hellerau a samozřejmě dvanáct drážďanských státních uměleckých sbírek. Zde narazíte na poklady, jako je Raphaelova Sixtinská madona a Zelený trezor, největší pokladnice na světě.


Drážďany jsou také známé svou hudbou. Budova opery, orchestr Staatskapelle, Drážďanská filharmonie a chlapecký sbor Kreuzchor, to vše zanechá publikum nadšené. Kulturní kalendář je nabitý po celý rok, město hostí mezinárodní festivaly a strhující divadelní a taneční produkce. V létě se město schází na akce pod širým nebem v parcích a na březích atmosférické řeky Labe. Drážďany jsou více než jen město historie a dědictví, o čemž svědčí několik moderních architektonických mistrovských děl. Pokud budete v prosinci v Drážďanech, určitě navštivte nejstarší německý vánoční trh. Striezelmarkt byl poprvé oficiálně zdokumentován v roce 1434 a dodnes zůstává velkolepou oslavou světel, barev a dráždivých vůní.


Webové stránky: www.dresden.de


Spolková země: Sasko


Tipy, zážitky a zkušenosti turistů z Drážďan a okolí (596)

Doporučujeme: Sasko - ubytování, počasí a tipy na cestu


>> TOP 100 Německa

27 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Míšeň

Objevte Německo, prázdninovou destinaci

TOP 100 atrakcí a památek v Německu

TOP 100 Německa

Travel blog Německo na Turistika.cz

logo-turistika_2017.2_w_284 (2).png

Nejnovější články z Travel blogu

bottom of page