top of page
Vyhledat

NÜRBURGRING


Bilddatenbank Nürburgring 1927 GmbH & Co. KG © Nürburgring
Bilddatenbank Nürburgring 1927 GmbH & Co. KG © Nürburgring

Nürburgring je známý motoristický závodní okruh nacházející se v Nürburgu, v Německu. Byl postaven v roce 1927 a od té doby je považován za jeden z nejvyzývanějších, nejstarších a nejdelších závodních okruhů na světě. Okruh je populární nejen u profesionálních závodníků, ale i u amatérů a fanoušků motoristického sportu.

Nürburgring se skládá ze dvou hlavních částí:

  1. Nordschleife (Severní smyčka) - má délku přes 20 km a je známa svou technickou náročností a různorodostí terénu. Nordschleife je otevřena veřejnosti jako "veřejná silnice" pro "turistické jízdy", což znamená, že zde mohou jezdit i běžné automobily a motocykly. Na trati se konají i profesionální motoristické události.

  2. GP-Strecke (Grand Prix trať) - je kratší a modernější, používána hlavně pro mezinárodní závodní události, včetně Formule 1.

Okruh je známý svou náročností, což zahrnuje i věhlasnou zatáčku známou jako "Karusell", a dále více než 1 000 metrů výškového rozdílu, které je třeba překonat. Pro svou obtížnost je někdy označován jako "Zelené peklo" (Grüne Hölle).

Nürburgring je také často využíván automobilovými výrobci k testování nových modelů. Tento okruh je pro automobilový průmysl důležitý, protože poskytuje vynikající podmínky pro testování výkonu, stability a bezpečnostních prvků vozidel.

V posledních letech prošel okruh několika změnami vlastnictví a rekonstrukcemi, ale jeho postavení jako jednoho z nejikoničtějších závodních okruhů na světě zůstává nezměněno. www.nuerburgring.de


34 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
logo-turistika_2017.2_w_284 (2).png

2 677 příspěvků z Německa od zkušených turistů a cestovatelů na Turistika.cz

google_map.png
bottom of page