top of page
Vyhledat

Národní park Černý les


Muenstertal/Schwarzwald: Klášter Saint Trudpert ve Schwarzwaldu © GNTB Francesco Carovillano
Muenstertal/Schwarzwald: Klášter Saint Trudpert ve Schwarzwaldu © GNTB Francesco Carovillano

Nezkrotná krása rozlehlého národního parku Černý les přitahuje návštěvníky ve svých pásech. Svěží zelené lesy v této přírodní rezervaci čekají na prozkoumání, ukazují divokou stránku přírody a nabízejí výhledy do dálky.


Národní park Schwarzwald, známý též jako Národní park Černý les (v němčině "Nationalpark Schwarzwald"), je národní park v Německu. Byl založen v roce 2014 a je situován v jihozápadní části Německa, v Bádensku-Württembersku. Park pokrývá plochu přibližně 100 km² v severní části pohoří Černý les (Schwarzwald).


Národní park je domovem pro širokou škálu rostlinných a živočišných druhů. Toto nenarušené přírodní prostředí poskytuje stanoviště pro sokola stěhovavého, nejrychlejšího ptáka na světě, a puštíka, nejmenší sovy v Evropě.


V parku se nachází smíšené lesy, vysokohorské louky a rašeliniště. Černý les je také známý svým bohatým kulturním dědictvím, včetně tradiční architektury a řemesel. Množství prohlídek a akcí informuje návštěvníky o lese a jeho obyvatelích. A v nabídce je také spousta sportovních aktivit. Jaký lepší způsob, jak si užít autentický zážitek ze Schwarzwaldu, než na túru, jízdu na kole nebo dobrodružství na raftu?


V oblasti Černého lesa jsou také další chráněné krajinné oblasti a přírodní parky, ale Národní park Schwarzwald je jediným národním parkem v tomto regionu. Tento park byl založen s cílem chránit unikátní ekosystémy a biodiverzitu oblasti a je prvním národním parkem v Bádensku-Württembersku.


>> Německá příroda a hory


>> TOP 100 Německa

18 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Objevte Německo, prázdninovou destinaci

TOP 100 atrakcí a památek v Německu

TOP 100 Německa

Travel blog Německo na Turistika.cz

logo-turistika_2017.2_w_284 (2).png

Nejnovější články z Travel blogu

bottom of page