top of page
Vyhledat

Inspirace na dovolenou v Řezně

Aktualizováno: 29. 8. 2023

Co takhle vyrazit do Řezna? Bavorské město dvakrát oceněné titulem světového kulturního dědictví UNESCO je ideální destinací pro kombinaci aktivní dovolené a pobyt ve městě.


Během celého roku se zde koná řada kulturních akcí. Do letošního října můžete navštívit česko-bavorskou zemskou výstavu nebo se jen tak toulat malebným starým městem a objevovat skrytá zákoutí a útulné butiky, kterých je v Řezně opravdu mnoho! V létě se nabízí plavba po Dunaji, cyklovýlety po městě i okolí a samozřejmě ochutnávky tradiční bavorské kuchyně a osvěžení na pivní zahrádce.


Řezno je držitelem certifikátů TourCert a "Travel for All", takže si svůj pobyt zde můžete užít s dobrým pocitem. Na nových webových stránkách najdete řadu udržitelných nabídek.


Naše tipy


Česko-bavorská zemská výstava

© HdBG (Muzeum bavorských dějin)
© HdBG (Muzeum bavorských dějin)

„Baroko! Bavorsko a Čechy". Tak zní heslo česko-bavorské zemské výstavy, kterou bude možné do 3. října 2023 navštívit v Muzeu bavorských dějin v Řezně. Od prosince 2023 do 8. května 2024 se výstava přesune do Národního muzea v Praze. Tématem je krize a obnova společného česko-bavorského kulturního prostoru.

 


Řezno – světové dědictví

© RTG / Hans Bauer
© RTG / Hans Bauer

Nic není tak aktuální jako dějiny. Toho je Řezno, které získalo titul světového kulturního dědictví UNESCO již podruhé, jasným důkazem .

Objednejte si individuální prohlídku města. Bude to mimořádný zážitek.

 


Zažijte Řezno


© RTG / Katja Fouad Vollmer
© RTG / Katja Fouad Vollmer

Množství butiků zve k nákupům. Na webových stránkách nebo v brožuře, kterou získáte v turistických informacích, je dokonce k popsaná trasa, která vás provede po nejrůznějších řemeslných podnicích.

Doporučuje se také výlet lodí po Dunaji, možná právě tou, která je zdobená miliony krystalů Swarovski.

 


Akce po celý rok

© Stadt Regensburg / Clemens Mayer
© Stadt Regensburg / Clemens Mayer

Jazzový festival a zámecké slavnosti Schlossfestspiele jsou jen některé z významných akcí v každoročním programu.

O Vánocích rozzáří celé staré město čtyři vánoční trhy a romantický vánoční trh na zámku Thurn&Taxis, který je považován za jeden z nejkrásnějších na světě.
34 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
logo-turistika_2017.2_w_284 (2).png

2 677 příspěvků z Německa od zkušených turistů a cestovatelů na Turistika.cz

google_map.png
bottom of page