top of page
Vyhledat

Cáchy, nejzápadnější město Německa

Aktualizováno: 27. 1.

Cáchy (německy Aachen, francouzsky Aix-la-Chapelle, nizozemsky Aken) leží v nejzápadnějším bodě Německa, tedy v místech, kde se střetávají hranice dvou sousedních států, Belgie a Nizozemí, což vysvětluje bohaté názvosloví města a od dob Karla Velikého různými způsoby zapouzdřuje kořeny, hodnoty a ideály kontinentu.

Dóm; foto: photodesign Thomas Rathay, DZT

Aachenská katedrála je místní dominantou i památkou na slavnou minulost Evropy. Byla postavena kolem roku 800 našeho letopočtu a byla první katedrálou v severní Evropě. V průběhu staletí sloužil jako korunovační kostel téměř každého německého krále. V jeho pokladnici se nachází jedna z nejvýznamnějších sbírek církevních pokladů severně od Alp. Není tedy divu, že jak katedrála, tak její pokladnice patří k vrcholům prohlídkové trasy, která se vine Cáchami a zabírá řadu velkolepých budov. Každá zastávka na cestě se zaměřuje na jiné téma: historii, vědu, Evropu, náboženství, moc, obchod a média. Absence zastávky s jezdeckou tématikou je však poněkud nedopatřením, protože každoroční Concours Hippique International Officiel (CHIO) v Cáchách je jednou z celosvětových.


Návštěvníky města uchvátí jeho uvolněná atmosféra, kterou nejlépe zažijete na procházce historickými uličkami. Je tu okouzlující kontrast mezi velkými starými budovami a otevřeným přístupem a bujarým ruchem vytvořeným 45 000 studenty ze všech koutů světa. Nelze opomenout ani moderní díla vystavená na Ludwig Forum for International Art. Podívejte se, jak v Cáchách vzkvétá evropská myšlenka bez ohledu na to, co děláte a kamkoli půjdete.


Cáchy

Webové stránky: www.aachendom.deTipy, zážitky a zkušenosti turistů z města Cáchy a okolí (64)


32 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Commenti

Valutazione 0 stelle su 5.
Non ci sono ancora valutazioni

Aggiungi una valutazione
logo-turistika_2017.2_w_284 (2).png

2 677 příspěvků z Německa od zkušených turistů a cestovatelů na Turistika.cz

google_map.png
bottom of page