top of page
Vyhledat

Brémy: hanzovní a kosmopolitní město

Aktualizováno: 27. 1.

Brémy mají mnoho tváří. Hanzovní město je tepajícím srdcem severozápadního Německa a domovem světoznámých městských hudebníků Brém. Je to mnohostranné město, kde se historie, tradice, věda, příroda a kultura snoubí ve směsi, která je bezesporu fascinující.

Promenáda Schlachte, foto Schlachte Marketing und Service Verband

Historie Brém jako biskupského města a osady obchodníků sahá až do 8. století. Po boku Bremerhavenu tvoří nejmenší spolkovou zemi Německa a turisty ohromuje jako šumivá metropole. Toto je místo, kde se tradice snoubí s modernou a městská kvalita života se severoněmeckou kongenialitou. Brémy jsou kompaktní město. Na žádném jiném místě nejsou historie, kultura a životní styl tak propojeny jako zde. Historické náměstí Marktplatz a okolní ulice jsou srdcem města. Kamenná Rolandova socha na náměstí stojí čelem ke katedrále svatého Petra jako symbol nezávislosti a je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO vedle nádherné radnice. Jen co by kamenem dohodil, Městští hudebníci z Brém byli pochováni v bronzu ve své vlastní soše.


Návštěvníci se mohou projít po Böttcherstrasse a vydat se směrem k promenádě Schlachte, kde kdysi kotvily lodě z celého světa. Stále zde můžete vidět některá skvělá klasická plavidla, včetně Alexandra von Humboldta. Z této promenády je to jen kousek do Schnooru, čtvrti ve středověkém centru města s úzkými uličkami a budovami, které musíte vidět. Nebo byste možná dali přednost procházce po kulturní míli? Navštivte mezinárodně uznávanou uměleckou galerii Kunsthalle nebo si udělejte rychlý výlet do vesmíru s Airbusem. Vyplatí se také prozkoumat Brémy na kole, kde si můžete odpočinout v rozlehlé zeleni a idylických parcích.


Brémy

Webové stránky: www.bremen-tourismus.de


Spolková země: Brémy


Tipy, zážitky a zkušenosti turistů z Brém (10)


51 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Dortmund

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
logo-turistika_2017.2_w_284 (2).png

2 677 příspěvků z Německa od zkušených turistů a cestovatelů na Turistika.cz

google_map.png
bottom of page