top of page
Gorge de Ravenna avec vue sur un train qui passe sur le pont, Author Francesco Carovillano

9-Euro-Ticket

 ©Francesco Carovillano

Německo2022   >   Cestování do Německa  >  9-Euro-Ticket

Objevujte Německo s měsíční jízdenkou za 9€

V období od 1. června do 31. srpna 2022 mohou cestující s jízdenkou za pouhých 9 eur využívat veškerou místní a regionální veřejnou dopravu. Tzv. 9-Euro-Ticket platí na libovolný počet jízd ve vybraném kalendářním měsíci, v regionálních a příměstských vlacích, stejně tak i v metru, autobusech a tramvajích.

Neomezené cestování po celém Německu ve vybraném měsíci

všemi prostředky místní/regionální veřejné dopravy (jako je RB, U-Bahn, S-Bahn, autobus a tramvaj)

Nejčastější dotazy týkající se 9-Euro-Ticket

Jak dlouho je jízdenka platná? 

 • 9-Euro-Ticket je k dispozici v období od 1. června 2022 do 31. srpna 2022.

 • Platí po dobu jednoho kalendářního měsíce od 1. 00:00 do 30./31. 24:00.

 

Kde platí jízdenka 9-Euro-Ticket?

 • 9-Euro-Ticket platí na všechny spoje veřejné dopravy v Německu. Můžete jej použít na jakékoli místní/regionální trase a podniknout tolik cest, kolik chcete.

 • To platí bez ohledu na to, který poskytovatel dopravních služeb, dopravní sdružení nebo tarif je na jízdence uveden. Devítieurovou jízdenku zakoupenou například v Mnichově lze využít i pro cesty ve Frankfurtu a okolí.

 • Jízdenka neplatí v dálkových vlacích (např. IC, EC nebo ICE) ani v dálkových autobusech. Pro výjimky prosím zkontrolujte oblast platnosti v Přepravních podmínkách na bahn.de/agb .
   

Je přeprava kol zdarma?

 • 9-Euro-Ticket běžně nezahrnuje bezplatnou přepravu jízdních kol . Přivážení jízdních kol podléhá předpisům příslušného dopravního svazu.

 • Upozornění: Vlaky jsou v období červen – srpen velmi přeplněné, takže není možné zaručit , že na palubě bude vždy dostatek místa pro jízdní kola. Doporučujeme půjčit si kolo na místě, kde vystupujete. Pokud je to možné, vyhněte se nošení jízdních kol, pokud cestujete o státních svátcích.

 

Mohu kombinovat výhodné dálkové jízdenky s 9-Euro-Ticket?

 • 9-eurovou jízdenku lze použít před a po jízdě dálkovým vlakem. 

 • Na dálkovou část vaší cesty však potřebujete samostatnou jízdenku. To může mít důsledky pro vaše práva jako cestujícího. Pokud zmeškáte dálkový vlak po vaší cestě místním/regionálním spojem, nejste oprávněni cestovat jiným vlakem se stejnou jízdenkou a nemůžete požadovat vrácení peněz.

Tipy a inspirace na dovolenou

logo-turistika_2017.2_w_284 (2).png

Travel blog Německo na Turistika.cz

Nejnovější články z Travel blogu

bottom of page