top of page
Dresden_Paar_auf_dem_Elberadweg.jpg
DZT_FG23-Logo_rgb_2-zeilig_EN.png

Labská cyklosteka, Drážďany © GNTB, Felix Meyer

DovolenávNěmecku.cz  >  Inspirace a aktivity > Udržitelná dovolená

Udržitelná dovolená v Německu

Zajímá vás udržitelnost a ochrana životního prostředí? Pak jste v Německu správně! Čím dál tím více provozovatelů – od hotelů přes celé regiony – vyvíjí nové kreativní nápady na dovolenou, která bude ohleduplnější ke klimatu.

 

Protože většina emisí CO2 vzniká během příletu a odjezdu, je delší dovolená šetrnější k životnímu prostředí než vícenásobné krátké cesty. Udělejte si čas a užijte si udržitelnou dovolenou v Německu!

Objevujte skutečnou udržitelnost v Německu

Co byste rádi na své dovolené objevili? Autentické prázdninové regiony s vlastním charakterem? Zelená města šetrná ke klimatu s moderními dopravními možnostmi? Nedotčená přírodní krajina, kde se ochrana snoubí se zábavnou a poučnou činností?  Cestovní destinace Německo na vás čeká!

Kdo má nejlepší nápady, kde se udržitelnost uplatňuje obzvláště důsledně? Německo již potřetí vyzvalo svá města a regiony k účasti v soutěži o udržitelnost v cestovním ruchu. Šest vítězů je vzorem pro ostatní destinace a samozřejmě obzvláště lákavými cíli pro ekologicky uvědomělé turisty.

Bonn © GNTB, Francesco Carovillano

Bonnská oblast

Udržitelnost a ochrana klimatu se za posledních 20 let staly významnými tématy v regionu Bonn. Řada certifikovaných poskytovatelů pracuje v rámci Agendy 2030 na svých 17 cílech pro udržitelný rozvoj (SDG). Budoucnost cestovního ruchu je udržitelná. Přijďte se o tom přesvědčit!  www.bonn-region.de/en

objevujte

Užívejte si cestování po německých městech a regionech

Německo nabízí mnohem víc než jen své pamětihodnosti. Ponořte se do života mnoha různých regionů, pociťte energii různých krajin, procházejte se autentickými trhy a zažijte skutečnou relaxaci obklopenou přírodou!

V Německu se budete cítit jako doma!

Holsteinische Schweiz © sh-tourismus.de, MOCANOX

Nordic Arts Festival, Schleswig

NORDEN je udržitelný kulturní festival na pobřeží Baltského moře ve Šlesvicku-Holštýnsku. Spojuje severskou kulturu s udržitelnými workshopy a specialitami ze severní Evropy.

Díky udržitelnosti je dopad na lidi a životní prostředí minimální. www.norden-festival.com/en

zazijte

Certifikované udržitelné ubytování

Udržitelnost je komplexní téma, a proto si mnoho ubytovacích zařízení v Německu nechává svá opatření v oblasti udržitelnosti pravidelně kontrolovat a certifikovat nezávislými společnostmi. Přehled nejdůležitějších certifikátů, sestavený ve spolupráci se společností Ecotrans, najdete zde - pro snadné a efektivní plánování cesty.

Na stránkách Germany.travel najdete inspiraci speciálně vybranými možnostmi ubytování, které kombinují udržitelnost s pohostinností a pohodlím. Pro opravdovou a udržitelnou relaxaci!

Certifikáty pro garanci ubytování služeb "Destinace Německo - udržitelný zážitek"

Kompletní přehled certifikací naleznete zde.

ubytovani
ECOCAMPING_logo.gif
travelife-logo-jpg-small-sustainability-tourism.jpg
tourcert-siegel-schraeg.jpg
greensign-logo-neu.png
biohotels-logo.png

Cestování šetrné ke klimatu v Německu

Město nebo venkov, pobřeží nebo hory, kultura nebo příroda? V Německu si nemusíte vybírat – mnoho památek najdete v krátké vzdálenosti od sebe. Vynikající místní dopravní sítě a regionální turistické karty zajišťují, že se do svých oblíbených destinací dostanete nejen rychle a pohodlně, ale také levně a udržitelně. Návštěvníci, kteří by chtěli a mohou, mohou cestovat pěšky, na kole nebo i na kánoi po mnoha vyznačených trasách, v blízkosti přírody as nulovými emisemi uhlíku. Cestování je zábava!

Rychle a pohodlně, ale také výhodně cenově a udržitelně. České dráhy nabízejí různé tipy zvýhodněných jízdenek. Např. Celodenní jízdenka+NěmeckoVčasná jízdenka Evropa. Pokud se rozhodnete navštívit více míst nebo regionů, můžete využít Interrail Pass, který vám poskytne maximální nezávislost. Vyberte si, kolik dní chcete cestovat, a stáhnete si jízdenku přímo do vašeho mobilního telefonu – rychle, snadno a bez použití papírů. Mimochodem, věděli jste, že dálkové vlaky Deutsche Bahn jezdí na 100% zelenou elektřinu? Do roku 2040 budou vlakové spoje Deutsche Bahn zcela uhlíkově neutrální.    

Ravennský most v údolí Höllental © GNTB, Jens Wegener
doprava

Objevte Německo, prázdninovou destinaci

logo-turistika_2017.2_w_284 (2).png

2 677 příspěvků z Německa od zkušených turistů a cestovatelů na Turistika.cz

google_map.png
bottom of page