top of page
Berlin_Brandenburger_Tor_im_Sonnenuntergang_Leitmotiv_German_Summer_Cities.jpg

Berlín

Brandenburg gate at sunset ©Fotolia (sborisov)

Berlín

Berlín udává trendy: Ať už jde o památky nebo moderní čtvrti, galerie nebo gastronomii, hudbu nebo módu, v německé metropoli je vždy co objevovat. Ale co přesně dělá Berlín tak atraktivní? Právě rozmanitost, kontrasty a prakticky nevyčerpatelné možnosti hlavního města vzrušují návštěvníky z celého světa.

Věděli jste, že...

  • ... město mělo nejvyšší počet obyvatel v roce 1942? V té době žilo v Berlíně 4 478 102 lidí. Dnes jich je více než 3,7 milionu.

  • ... Berlín se svými 2100 mosty, z nichž 600 vede přes vodu, v tomto ohledu snadno poráží i Benátky? Nejstarším mostem je Jungfernbrücke, postavený v roce 1798 a do značné míry zachovaný v původní podobě.

  • ... Berlínská televizní věž je ve výšce 368 metrů nejvyšší budovou v Německu?

  • ... Berlín je jediné evropské město, které má více muzeí než deštivých dnů? V průměru je zde 99 deštivých dnů v roce a je zde kolem 175 muzeí.​

  • ... kromě světově proslulých sbírek má Berlín také neobvyklá muzea, jako je Lippenstift Museum (muzeum rtěnek), Schwules Museum (gay muzeum), Hanf Museum (muzeum konopí) a Urban Nation, muzeum pro současné městské umění?

  • ... Nejstarší berlínská hospoda je stará téměř 400 let a funguje dodnes? Zur letzten Instanz se nachází na ulici Waisenstraße od roku 1621, kdysi zde hostoval Napoleon a nyní ji navštěvuje také mnoho známých osobností.

mapa nemecko berlin

Počasí Berlín

Více o spolkové zemi     

Praha - Berlín od 351 Kč  

logo české dráhy

Inspirace a aktivity

Památky a muzea v Berlíně

logo Turistika.cz

Berline welcome card

logo berlin card

Objevte více Berlína za méně peněz: vaše cestovní jízdenka je již zahrnuta!

Ať už plánujete návštěvu televizní věže, Muzejního ostrova nebo divadla: s Berlin WelcomeCard můžete jednoduše a levně zažít ty nejzajímavější části Berlína. Ušetřete až 50 % na nejoblíbenějších atrakcích! Berlin WelcomeCard slouží také jako vaše jízdenka na veškerou veřejnou dopravu v Berlíně a na vyžádání také mimo městskou oblast. S každou vstupenkou cestují až 3 děti ve věku od 6 do 14 let zdarma.

berlin welcome card

Ubytování 

Rekreační pronájmy Berlín

Brandenbursko 11 rekreační vily, domy a apartmány

logo Turistika.cz

Databáze zážitků a zkušeností, výletů i zajímavých míst od turistů a cestovatelů

Berlín: 226 příspěvků od zkušených turistů a cestovatelů na Turistika.cz

bottom of page