top of page
Vyhledat

Adventní trhy v Norimberku 2022

Aktualizováno: 2. 8.


Adventní trh v Norimberku © Uwe Niklas
Adventní trh v Norimberku © Uwe Niklas

Vánoce jsou pro spoustu lidí tím nejkrásnějším obdobím v roce! K adventu také neodmyslitelně patří procházky po útulných adventních trzích, pití svařeného vína a ochutnávání perníčků. A kde by to mohlo být lepší, než na nejstarším a nejznámějším adventním trhu na světě? Norimberk těší návštěvníky z okolí i z daleka známým norimberským Christkindlesmarktem už od poloviny 17. století.


Letos bude otevřen 25. listopadu již tradiční slavnostním úvodem norimberského Ježíška, jehož řeč začíná takto: „Ježíšek Vás na trh zve, a kdo přijde, ať vítán je.“ Pak už k návštěvě zvou zdobené dřevěné stánky s tradičními, často ručně dělanými vánočními ozdobami a dalšími předměty, sladké dobroty a voňavý svařák.


Nostalgické projížďky dostavníkem

Jak pohodová je jízda historickým dostavníkem Muzea pro komunikaci, která vede po osvětlených uličkách starého města, kdy je slyšet pouze klapání koňských kopyt. Dostavník je replikou rychlíkového poštovního vozu z roku 1939 se dvěma prostory pro cestující z roku 1874. Jízda dostavníkem potěší malé i velké a k návštěvě prostě adventního trhu prostě patří.


Norimberské Vánoce pro děti

Norimberské Vánoce pro děti, které letos začínají už 14. listopadu, se konají přímo vedle adventního trhu a nadchnou ty nejmenší návštěvníky. Nádherně osvětlený stupňový kolotoč, mini ruské kolo a parní vláček rozzáří dětské oči. K aktivní účasti a tvoření děti zvou s láskou zdobené tematické domečky jako je třeba vánoční pekárna nebo dílna na výrobu svíček.


Adventní trh v Norimberku © Uwe Niklas
Adventní trh v Norimberku © Uwe Niklas

Mezinárodní vánoční atmosféra na trhu partnerských měst

Jen kousek od Christkindlesmarktu leží také trh partnerských měst, který návštěvníky vezme na cestu kolem světa. Vedle Atlanty (USA), Shenzenu (Čína), Montan (Itálie) a spousty dalších měst je tam svým stánkem zastoupena také česká Praha. Díky tomu je zde nabídka opravdu pestrá: Pochutnat si můžete jak na skotské whisky, tak štole z Durynska nebo kávě z Nikaragui.

5 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Objevte Německo, prázdninovou destinaci

TOP 100 atrakcí a památek v Německu

TOP 100 Německa

Travel blog Německo na Turistika.cz

logo-turistika_2017.2_w_284 (2).png

Nejnovější články z Travel blogu

bottom of page