top of page
Vyhledat

Adventní trhy v Norimberku 2023

Aktualizováno: 16. 11. 2023

ánoce jsou pro spoustu lidí tím nejkrásnějším obdobím v roce! K adventu také neodmyslitelně patří procházky po útulných adventních trzích, pití svařeného vína a ochutnávání perníčků. A kde by to mohlo být lepší, než na nejstarším a nejznámějším adventním trhu na světě? Norimberk těší návštěvníky z okolí i z daleka známým norimberským Christkindlesmarktem už od poloviny 17. století.

Adventní trh v Norimberku © Uwe Niklas
Adventní trh v Norimberku © Uwe Niklas

Vánoce jsou pro spoustu lidí tím nejkrásnějším obdobím v roce! K adventu také neodmyslitelně patří procházky po útulných adventních trzích, pití svařeného vína a ochutnávání perníčků. A kde by to mohlo být lepší, než na nejstarším a nejznámějším adventním trhu na světě? Norimberk těší návštěvníky z okolí i z daleka známým norimberským Christkindlesmarktem už od poloviny 17. století.


Více o letošním Christkindlesmarkt: >> Turistika.cz/nejznamejsi-adventni-trh-na-svete


1. prosince přesně v 17:30 se kolem norimberského Centrálního tržiště zhasne a u galerie Frauenkirche se objeví blonďatý „Kristus“ ve zlatém rouchu a zahájí norimberský vánoční trh slovy: „Kristus vás zve na svůj trh, a kdo tam přijde, bude vítán“. Pak už k návštěvě zvou zdobené dřevěné stánky s tradičními, často ručně dělanými vánočními ozdobami a dalšími předměty, sladké dobroty a voňavý svařák.


Slavnostní zahájení 1. prosince 17:30

2. - 23. prosince - pondělí až neděle od 10 do 21 hodin

Štědrý den 24. prosince od 10 do 14 hodin


Nostalgické projížďky dostavníkem

Jak pohodová je jízda historickým dostavníkem Muzea pro komunikaci, která vede po osvětlených uličkách starého města, kdy je slyšet pouze klapání koňských kopyt. Dostavník je replikou rychlíkového poštovního vozu z roku 1939 se dvěma prostory pro cestující z roku 1874. Jízda dostavníkem potěší malé i velké a k návštěvě prostě adventního trhu prostě patří.


Norimberské Vánoce pro děti

Norimberské Vánoce pro děti, které letos začínají už 14. listopadu, se konají přímo vedle adventního trhu a nadchnou ty nejmenší návštěvníky. Nádherně osvětlený stupňový kolotoč, mini ruské kolo a parní vláček rozzáří dětské oči. K aktivní účasti a tvoření děti zvou s láskou zdobené tematické domečky jako je třeba vánoční pekárna nebo dílna na výrobu svíček.


Adventní trh v Norimberku © Uwe Niklas
Adventní trh v Norimberku © Uwe Niklas

Mezinárodní vánoční atmosféra na trhu partnerských měst

Jen kousek od Christkindlesmarktu leží také trh partnerských měst, který návštěvníky vezme na cestu kolem světa. Vedle Atlanty (USA), Shenzenu (Čína), Montan (Itálie) a spousty dalších měst je tam svým stánkem zastoupena také česká Praha. Díky tomu je zde nabídka opravdu pestrá: Pochutnat si můžete jak na skotské whisky, tak štole z Durynska nebo kávě z Nikaragui.




327 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
logo-turistika_2017.2_w_284 (2).png

2 677 příspěvků z Německa od zkušených turistů a cestovatelů na Turistika.cz

google_map.png
bottom of page