top of page
Vyhledat

Advent a vánoční trh Drážďany 2022


Drážďanský Striezelmarkt je považován za nejstarší vánoční trh v Německu. Letošní 588. drážďanský vánoční trh Striezelmarkt se koná od 23. listopadu do 24. prosince na drážďanském náměstí Altmarkt.


Důvodem k návštěvě však není pouze jeho rekordně dlouhá tradice, ale i další "nej", která jsou na letošní ročník připravena. Pojďme si je stručně představit:

>> Krušnohorská vánoční pyramida, která je se svými 14,61 m největší na světě

>> Schwibbogen – pravděpodobně největší světový světelný portál, po kterém je možné se projít


Mezi tradiční a oblíbené prvky vánočních trhů v Drážďanech patří např. Pflaumentoffel – ručně zhotovované figurky kominíčků ze sušených švestek, jejichž původ sahá až do 17. století. Historické obří kolo není sice příliš velké, ale o to romantičtější je z něj pohled shora na pestře zdobené stánky na trhu. A samozřejmě bohatý každodenní vánoční kulturní program pro dospělé i děti a nesmí chybět ani originální drážďanská vánoční štola.

Tradiční drážďanská vánoční vánočka
Tradiční vánoční vánočka, foto: Mike Hofstetter

Otevírací doba

Slavnostní zahájení 23.11.2022: 16:00 - 21:00

Denně: 10:00 - 21:00

24.12.2022: 10 až 14 hod.


TIP: Vyhledat ubytování na vánoční trhy

 

Advent na náměstí Neumarkt (24.11. do 22.12.2022, denně od 11 do 22 hod.)

Přímo před proslaveným kostelem Frauenkirche se můžete seznámit s historickými cechovními řemesly: potkate zde zvonaře , malíře reklamních vývěsek, kožešníky, rytce či hodináře … Navštivte výrobce čokolády, objevte nanovo ručně vyráběné hračky – a nechte si na jazyku rozpustit klasické drážďanské speciality za poslechu adventní hudby.

www.weihnachtsmarkt-dresden-neumarkt.de


Trh Augustusmarkt na ulici Hauptstraße (24.11.2022. do 08.01.2023)

Neustädterská strana Drážďan je také ve slavnostním duchu: od sochy Goldener Reiter až po kostel Dreikönigskirche se táhne trh Augustusmarkt, který láká k procházkám a který nabízí daleko více než jen obvyklé vánoční tradice. Na okružní cestě mezi bílo-zlato osvětlenými pagodami ve slavnostní barokní čtvrti zde naleznete dánský svařák Glögg, finské zázvorové sušenky Piparkakut, švédskou pečeni Julskinha, vánoční pekárnu z Alsaska nebo třeba italský vánoční zlatý chléb Pandoro – a ještě mnohem, mnohem víc …

www.augustusmarkt.de


Vánoční trh na nábřeží Labe (03.12. do 18.12.2022)

Malý, ale velmi příjemný: V blízkosti mostu Blaues Wunder na Vás čeká opravdový tip pro zasvěcence: vánoční trh na náměstí idylické vesnice Loschwitz, plné hrázděných domů. Spousta lahůdek, opravdu výborné svařené víno, krásná řemeslná výroba a nápady na dárky, které nenajdete na každém rohu, k tomu stylový kulturní program od klasické hudby až po jazz – (krátká) cesta do drážďanského Loschwitzu se opravdu vyplatí.

www.elbhangfest.de/cs


Vánoční trh u kostela Frauenkirche (24.11. do 24.12.2022)

Kolem kostela Frauenkirche a v uličce Münzgasse naleznete hrnčířské výrobky, sklářské umění a krajku z Vogtlandu – a také zářící, osmimetrovou pyramidu, do které lze vstoupit! Ručně vyřezávané dřevěné sochy představují nádherný motiv pro pěknou fotografii. Na tomto okouzlujícím trhu zastihnete každý den i Santa Clause, který od 16 hodin naděluje všem přítomným dětem překvapení.

www.weihnachtsmarkt-dresden.de1 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Objevte Německo, prázdninovou destinaci

TOP 100 atrakcí a památek v Německu

TOP 100 Německa

Travel blog Německo na Turistika.cz

logo-turistika_2017.2_w_284 (2).png

Nejnovější články z Travel blogu

nove logo dzt.jpg

Máte zájem o spolupráci? Kontaktní email: info@jaknaturisty.cz 

bottom of page